Dopasowanie sideł

„Największe szczęście na świecie na końskim leży grzbiecie…” a na tym grzbiecie często leży niedopasowane siodło.

Niedopasowane siodło, zbyt ciasne lub zbyt luźne, może spowodować trwale uszkodzenia w ciele konia. My sami doświadczamy przykrych konsekwencji długiego siedzenia przy biurku w niewygodnej pozycji, takich jak bóle pleców. Podobnie koń który ma na przykład źle dopasowane siodło lub ma z jakiegokolwiek innego powodu podwyższone napięcie mięśniowe również może doświadczać przewlekłego bólu.

Niestety, często o tym się nie myśli, a nawet jeśli ktoś bierze to pod uwagę, to odstępuje od prób poprawy tej sytuacji gdy pojawiają się związane z tym wysokie koszty. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż jeżdżenie w niedopasowanym siodle może spowodować oprócz bólu u konia, jeszcze większe koszty wynikające z trwałej kulawizny bądź chorób grzbietu i długotrwałego leczenia, często niestety już nieskutecznego.

W swojej codziennej pracy sprawdzam dopasowanie siodeł wszystkich marek.

Na co dzień jestem przedstawicielem belgijskiej firmy siodeł IKONIC w województwie Mazowieckim.

Kilka informacji o siodłach i firmie IKONIC. Pierwsze siodło IKONIC zostało stworzone w 2006 r w Belgii przez zawodnika i rzemieślnika- Tolga Aksoyek. Ambicją twórcy było stworzenie siodeł wysokiej jakości, oferujących optymalny komfort, łącząc ze sobą wysokiej jakości materiały i system pozwalający na dopasowanie do grzbietu każdego konia. Wszystko to oczywiście było i jest dostępne w konkurencyjnej cenie. 

Dzięki długoletniemu doświadczeniu twórcy powstał pierwszy prototyp IKONIC, skonstruowany na wzmocnionej terlicy kompozytowej, wyposażony w system wymiany łęków, wykończony skórą wysokiej jakości pochodzącą z Francji.  Wszystkie siodła IKONIC mają jeden wspólny mianownik – łęk przedni, którego rozstaw może być modyfikowany w prosty sposób. Wymienny łęk z certyfikowanej stali to element, który pozwoli na szybką zmianę rozstawu łęku w zaledwie 3 minuty. Wymienne łęki występują w 7 rozmiarach IKONIC: XS ( 26 cm), S (27 cm), M (28 cm), MW(29 cm), W(30cm), XW(31 cm), XXW ( 32 cm).*

Każde siodło jest wyposażone w oryginalny kluczyk do wymiany łęku. Przy użyciu tego systemu, siodło może zostać dopasowane do każdego typu kłębu. System pozwala na łatwą samodzielną wymianę łęku dostosowując siodło do budowy ciała konia. Dużą przewagą systemu jest możliwość posiadania jednego siodła przez lata, nawet przy zmieniającej się budowie/sylwetce konia, lub przy jego zmianie. Więcej informacji na stronie www.siodlaikonic.pl

Skontaktuj się ze mną

Nulla porttitor accumsan tincidunt. Pellentesque in ipsum id orci porta dapibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat.

Śledź moje profile na:
Phone

501 059 189

Polityka Prywatności

Polityka Prywatności